O nás | 9. oddíl Blansko
9. skautský oddíl Cesta
skauti z Blanska
Lilie

O nás

Skauting do naší země přivezl z Anglie již v roce 1911 profesor Antonín Svojsík. I přesto, že třikrát byly myšlenky skautingu umlčeny totalitními režimy, má dnes Junák - český skaut z.s. 51 000 členů a je největší výchovnou organizací mladých lidí v České republice. Zároveň je členem mezinárodních skautských organizací. Svou činností a výchovou mladých lidí si vydobyl výjimečné postavení a uznání u státních institucí, respektovaných organizací a významných osobností.

Junák je dobrovolné, nezávislé a nepolitické sdružení ve smyslu zákona 83/90 Sb. sdružující své členy a členky bez rozdílu národnosti, náboženského vyznání, politického přesvědčení, rasy nebo jiných rozdílů. Skautské oddíly působí ve více než tisíci městech a vesnicích po celé naší zemi. Sdružují jak chlapce, tak děvčata od šesti let, ve třech věkových kategoriích.

V Blansku jsou dvě střediska, ve kterých je více než desítka oddílů. Náš devátý oddíl využívá ke schůzkám klubovny ve staré faře na Komenského ulici. Náš oddíl „CESTA“ byl založen v roce 1990 v Blansku jako jeden z několika oddílů obnovené skautské organizace. Jsme oddílem smíšeným se zvýrazněnou náboženskou otázkou. Znamená to, že členové oddílu jsou sdruženi ve družinách jak dívčích, tak i chlapeckých a snažíme se do
programu vnášet i křesťanské hodnoty života.

Snažíme se být prospěšnými i okolo sebe. Podílíme se při Betlémském světle na blanenské radnici, pořádáme tradiční Junácký ples v Katolickém domě, pomáhali jsme při Dětském dnu pořádaným městem Blansko, snažíme se pomoci při Tříkrálové sbírce Charitě.


Jan Forbelský – vůdce 9. oddílu CESTA BlanskoKontakty

Jan Forbelský - vedoucí oddílu


mail: janfo@seznam.cz
telefon: 420 606 768 015

Hanka Kolmačková – hospodář


Ondra Dyčka – zástupce vůdce oddílu


Návštěvní kniha
HonzaF: Těšíme se na podzimní výpravu, nezapomeňte se přihlásit u rádců, ať máme dost jídla:)..
Martina: Ahoj,chtela jsem se zeptat zda a kdy bude nábor nových členů k vám do oddilu
honzaF: Termín podzimní výpravy je již jasný:).. více v kalendáři
Kalendář
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
<<  Únor 2018 >>
Počítadlo